DSİ Genel Müdürlüğü
BASIN BÜLTENLERİ
 


XI. DÖNEM İŞLETME TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ MÜZAKERELERİ BAŞLADI

DSİ Genel Müdürlüğü ve bağlı işyerlerinde çalışmakta olan sanat sınıfı personele işletme düzeyinde uygulanan “XI. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi Müzakereleri”; 27 Nisan Çarşamba günü, DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Tes - İş, Kamu - İş ve DSİ yetkililerinin katılımıyla, Genel Müdürlük Namık Kiper Toplantı Salonu’nda başladı.

01.03.2005 - 28.02.2007 tarihleri arasında geçerli olmak üzere akdedilecek olan XI. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi Müzakereleri’nin başlangıç toplantısında bir açıklama yapan DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Tes - İş Sendikası ile şimdiye kadar yapılan görüşmelerde herhangi bir ihtilaf yaşanmadığını özellikle bir önceki toplantılarda yıllardır sürüncemede kalan birkaç meseleyi çözdüklerini ifade etti.

 

Bilhassa son dönemde; sendika ile yaptıkları verimliliği artırıcı ortak çalışmaların başarısından söz eden Prof. EROĞLU “Toplu Makine Çalışmaları’nda büyük bir hamle yapıldı, hala devam ediyor. Daha önce yatan makineler şu anda tam kapasite çalışıyor, Bölgeler de bizden makine talebinde yarış içine girdiler. Ayrıca beni çok duygulandıran bir hadiseyi de ifade etmek istiyorum: Eskişehir Bölgesi’nde işçilerimiz İdare imkânlarıyla bir gölet yapmak istediler. Ben de bu şantiyeye bir gece saat 11’de uğradım. Şantiye kurulmuş, her şey yerleşim plânına göre yerleştirilmiş, projektörler, makineler çalışıyor. İşçilerle yaptığım görüşmelerde hepsi uzun zamandır böyle bir çalışmanın özlemi içinde olduklarını ifade ettiler. Bütün bu çalışma ve başarıların aramızdaki işbirliğinin eseri olduğunu belirtmek isterim.” diye konuştu.

 

Prof. Dr. Veysel EROĞLU açıklamalarının son kısmında ise taleplerine değinerek “Ağaçlandırma, rusubat kontrolü ve taşkın koruma projelerinde ortaklaşa projelere devam edelim. 2005 yılında bir yer seçelim, burayı Tes - İş sendikamızın ormanı olarak ilân edelim ve hep beraber ağaç dikelim. İkinci talebim ise şu: Geçmişe göre plânlanmış işçi pozisyonları bize değil işçilere sıkıntı veriyor. Pozisyonlar çok dağınık, lüzumsuz pozisyonlar var. Hâlbuki şartlar değişmiş yani bu pozisyonların uygun bir şekilde düzeltilmesi gerekiyor.” dedi.

 

DSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Basın Müşavirliği

28.04.2005

 

 

Son Güncelleme:  

 
DSİ Genel Müdürlüğü