DSİ Genel Müdürlüğü
Bölgeler sayfasına gider
Tanıtım
 

  

Çanakkale İli işletmede ve inşa halinde olan tesisler Balıkesir İli işletmede ve inşa halinde olan tesisler Çanakkale İli işletmede ve inşa halinde olan tesisler

TARİHÇESİ

16 Nisan 1980 tarihinde kurulan Bölge Müdürlüğümüz, merkezde 13 adet Şube Müdürlüğü, Hukuk İşleri Müdürlüğü, Sivil Savunma Uzmanlığı ile taşrada ise Balıkesir 251. Şube Müdürlüğü, Çanakkale 252. Şube Müdürlüğü, Gönen-Biga ve Manyas Projeleri İnşaat Kontrol Şube Müdürlüğü, 25-18 Sondaj Şube Müdürlüğü olarak teşkilatlanmıştır.


GÖREV ALANI

Kuzeyi : Edirne, Tekirdağ illeri ve Marmara denizi, Güneyi : İzmir ve Manisa illeri, Batısı   : Ege denizi, Doğusu: Bursa ve Kütahya illeri ile sınırlanan DSİ 25.  Bölge Müdürlüğü, Marmara ve Ege bölgelerinde yer almakta ve merkez Balıkesir ili olmak üzere Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsamaktadır. 24 265 km² yüzölçümüne sahip bu iki ilimizde toplam 1 642 720 kişi yaşamaktadır. Nüfus yoğunluğu Balıkesir ilinde 81 kişi/km², Çanakkale ilinde 49 kişi/km² dir. DSİ Genel Müdürlüğüne bağlı  25 bölgeden biri olan Bölge Müdürlüğümüz, 6200 sayılı Devlet Su İşleri Kuruluş Yasası ile  1053 ve 167 sayılı yasalar gereğince, su ve toprak kaynaklarının geliştirilmesinde, ön inceleme aşamasından uygulama ve işletme aşamalarına kadar bütün hizmetlerin yürütülmesinden sorumludur.

Yukarı
 

 
DSİ 25. Bölge Müdürlüğü Atatürk Mah. Bandırma Cad. No:87 10020 / BALIKESİR
Zonguldak İli Bartın İli Bartın İli Karabük İli