DSİ Genel Müdürlüğü
 


T.C.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI

DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

 

“DÜNYA SU GÜNܔ AFİŞ YARIŞMASI

“ SU VE KÜLTÜR ”

(22 Mart 2006)

KONU: Su ve Kültür

AMAÇ: 22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle konunun öneminin genç nesillere benimsetilerek su ve kültür konusunda bilgi düzeyinin artırılmasını sağlamak.

KATILIM KOŞULLARI

  • Yarışma seçici kurul dışında herkese açıktır. Yarışmaya her katılımcı en çok 2 adet afiş çalışmasıyla katılabilir
  • Yapılacak afiş çalışmaları 50x70 cm. ebadında olacaktır. Söz konusu ölçü dışında yapılan afişler değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Afişlerin hazırlanmasında her türlü çizim, grafik, boyama, yapıştırma, bilgisayar çalışmaları, vs. kullanılması serbesttir. Ancak yapılan çalışmaların basıma uygun nitelikte orjinal olarak hazırlanması esastır. Ayrıca afişlerin herhangi bir yerden kopya edilmemiş ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanmış bir yayın içerisinde yer almamış olması gerekmektedir. Aksi durumda afişler değerlendirme dışında tutulacaktır.
  • Afiş çalışmaları üzerinde “22 Mart Dünya Su Günü” ibaresi ve “DSİ Amblemi” mutlaka yer alacaktır. Katılımcılar DSİ ambleminin orjinal çizimlerini www.dsi.gov.tr/dsilogo internet adresine girerek temin edebilir. Ayrıca katılımcı kompozisyon bütünlüğüne bağlı olarak belirlediği sloganı da afiş üzerine işleyebilir. Afiş çalışmalarının üzerinde katılımcının ismi ve imzası kesinlikle bulunmayacaktır. Ancak her afiş çalışmasının arkasında katılımcının adı, adresi ve telefonu açık olarak yazılacaktır.

ÖDÜLLER

Kurul değerlendirmesi sonrasında dereceye giren afişlerin yapımcıları plaket ve para ile ödüllendirilecektir. Ayrıca değerlendirme sonrasında dereceye giren afişler içerisinde uygun görülen afişin basımı sağlanacak ve ülke çapında dağıtılacaktır.

 

Birincilik ödülü : plaket ve 1000 YTL

İkincilik ödülü : plaket ve 750 YTL

Üçüncülük ödülü : plaket ve 500 YTL

Ayrıca değerlendirme sonrasında uygun görülmesi halinde teşvik için mansiyon ödülleri verilebilecektir.

  • Yapıtların geri verilmesi

Yarışmada ödül alan ve sergileme amacıyla seçilen yapıtlar dışındaki tüm yapıtlar elden teslim edilir. İade işlemi sonuç bildiriminden 10 gün içinde yapılacaktır.

Sergi için ayrılan eserler ise DSİ çalışmalarında kullanılmak üzere arşivlenecektir.

 YARIŞMA TAKVİMİ VE TESLİMİ

Yapılan afiş çalışmalarının değerlendirmeye alınabilmesi için zarar görmeyecek şekilde paketlenerek posta ile veya elden aşağıdaki adrese en geç 20.02.2006 tarihine kadar ulaştırılması gerekmektedir. Bu tarihten sonra gelecek olan çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

ADRES:

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü

İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığı İsmet İnönü Bulvarı.

06100 Yücetepe/ ANKARA

TEL: (0312) 425 33 09 - 417 83 00/2559 – 2561- 2857

FAX: (0312) 419 64 30

 



AFİŞ YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLER

Seyit Mehmet BUÇUKOĞLU

İSTANBUL

22 Mart 2006 Dünya Su Günü

Afiş Yarışması Birincisi




Hasan ÖZGÜLER

ISPARTA

22 Mart 2006 Dünya Su Günü

Afiş Yarışması İkincisi



Nazmiye YAVUZ

Eskişehir

22 Mart 2006 Dünya Su Günü

Afiş Yarışması Üçüncüsü


Yukarı

 

 
DSİ Genel Müdürlüğü